Výměna oleje

Výměna oleje

Olej promazává a chrání motor vašeho vozidla, proto je výměna oleje v správném servisním intervalu důležitá.

Zvyšuje životnost motoru a umožňuje využít optimálního výkonu vašeho vozidla (osobní vozidlo, motocykl, vozidlo 4x4). Výměna oleje je naším technikem zaznamenána do řídící jednotky vozidla na moderních diagnostických zařízeních.

Při vaší návštěvě servisního centra Euromaster naši technici zdarma zkontrolují hladinu motorového oleje, stejně jako míru opotřebení dalších částí vozidla: pneumatik, brzd, tlumičů pérování, výfuku…

Pro výměnu oleje vám Euromaster nabízí kompletní řadu olejů (minerální, polosyntetické a syntetické).

Motorové oleje chrání váš vůz

Výměna oleje patří k základním povinnostem každého motoristy. Motorové oleje promazávají jednotlivé součástky motoru, tím jej chrání a zajišťují mu delší životnost. Navštěvovat v patřičném intervalu autoservisy a olej ve svém vozidle vyměňovat, to by mělo být v zájmu každého majitele motorového vozidla.

Kromě výměny oleje i další služby

Motorové oleje kromě toho, že nezanedbatelně zvyšují životnost vašeho motoru, umožňují také náležitě využít optimální výkon vašeho vozu. Ať už jde o osobní automobil, SUV, 4x4 nebo motocykl, navštěvovat pravidelně autorizované autoservisy se prostě vyplatí. Některé autoservisy navíc při výměně oleje poskytují motoristům i další služby, zejména diagnostiku jejich vozidla. Samozřejmostí už je dnes bezplatná kontrola hladiny oleje ve vašem automobilu, kromě toho technici většinou prověří také opotřebení pneumatik, kvalitu brzdového systému, životnost tlumičů, pérování, nebo kvalitu výfuku.

Navštivte autoservisy Euromaster

Motorové oleje produkuje spousta výrobců a lze jen spekulovat o tom, který z nich je nejlepší. Spíše než jejich výrobce je ale u olejů důležitá jejich specifikace. Proto, když je na čase výměna oleje, je vhodné zkontrolovat víčko dolévání oleje a podívat se, jaká písmena vlastně obsahuje. Předně je třeba pamatovat na to, že motorové oleje pro dieselové motory se v žádném případě nesmí používat pro motory benzínové, a samozřejmě ani naopak. Autoservisy a jejich vyškolení technici vám pochopitelně rádi poradí, který olej bude vhodný právě pro váš vůz. Oleje pro benzínové motory se značí písmenem S, pro dieselové zase písmenem C. Existují ovšem také oleje univerzální. Euromaster nabízí kompletní řadu olejů, od minerálních, přes polosyntetické, až po syntetické.

Zavřít detail